مراقبت پوست

مقایسه سرم تراست ویتامین C با سه برند اروپایی!

سرم ویتامین سی

مقایسه سرم تراست ویتامین C با سه برند اروپایی!

از آنجایی که تمام سرم های ویتامین C با فرمول یکسان و به روش یکسان تولید نمی شوند، برای بهره مندی از حداکثر فواید سرم ویتامین C باید قبل از خرید چندین فاکتور را در نظر گرفت. از این رو در این مقاله می خواهیم ویژگی های «سرم ویتامین C Trust» را در مقایسه با سه برند اروپایی «ERIKEH فرانسه»، «BABARIA از اسپانیا» و «BALANCE از انگلستان» بررسی کنیم. انجام دادن:

قبل از خرید ویتامین C چه عواملی را باید در نظر گرفت؟

برای اینکه مطمئن شوید بهترین سرم ویتامین C موجود در بازار محصولات مراقبتی را دریافت می کنید، باید قبل از خرید به عوامل زیر توجه کنید. در ادامه این عوامل را برای سرم ویتامین C Trust در مقایسه با سه برند اروپایی اریس، باباریا و بالانس یک به یک بررسی کرده ایم.

 

1. نوع ویتامین C

در بین سرم های مراقبت از پوست، دو نوع اصلی ویتامین C وجود دارد:

الف) اسید ال اسکوربیک
این نوع خالص و پرمصرف ترین نوع ویتامین C است. نوعی ویتامین C که ممکن است برای پوست های حساس مناسب نباشد. همچنین این نوع ویتامین C به سرعت از بین می رود یا اکسید می شود.

ب) مشتقات ویتامین C
برخی از مشتقات رایج ویتامین C عبارتند از:

منیزیم آسکوربیل پالمیتات، تتراهگزیل دسیل آسکوربات، سدیم آسکوربیل فسفات و رتینیل آسکوربات.

 

سرم ویتامین C BABARIA

هنگامی که این مشتقات توسط پوست جذب می شوند، به اسید اسکوربیک تبدیل می شوند و نسبت به اسید آسکوربیک خالص برای پوست ملایم تر هستند. در نتیجه برای پوست های بسیار حساس مناسب ترند. همچنین ماندگاری بیشتری نسبت به اسید اسکوربیک دارد و زود خراب نمی شود.

نکته: در دو برند «باباریا» و «تراست» از فرم خالص ویتامین C و در برندهای «بالانس» و «اریک» از مشتقات ویتامین C (سدیم آسکوربیل فسفات) استفاده می شود.

توصیه ما به شما این است که همیشه به دنبال خالص ترین نوع ویتامین C باشید! از آنجا که اگرچه چندین مشتق از ویتامین C در محصولات مراقبت از پوست یافت می شود، تحقیقات نشان می دهد که اسید ال اسکوربیک، به شکل خالص، موثرترین محافظت آنتی اکسیدانی در برابر رادیکال های آزاد آسیب رسان تولید شده توسط عوامل محیطی است.

در مقاله زیر اطلاعاتی در مورد مقایسه سرم آبرسان تراست با سه برند خارجی ارائه شده است. برای مشاهده نتایج و انتخاب بهترین گزینه روی لینک زیر کلیک کنید.

 

2. فرمول پایداری سرم ویتامین C

موضوع بعدی که در انتخاب سرم ویتامین C باید به آن توجه کنید میزان پایداری آن است زیرا ویتامین C عموماً ساختاری ناپایدار دارد و در مواجهه با نور و هوا به راحتی اکسید می شود. بنابراین فرمولاسیونی که بالاترین سطح پایداری را ایجاد کند در اولویت قرار می گیرد.

بنابراین توجه داشته باشید که هنگام انتخاب سرم ویتامین C، به دنبال مواد تثبیت کننده زیر باشید:

 

ویتامین E (گاهی اوقات به عنوان توکوفرول شناخته می شود)

اسید فرولیک و ویتامین E بهترین نتیجه را برای پایداری سرم به ارمغان می آورد. بنابراین، همیشه جزئیات مواد تشکیل دهنده را بخوانید تا بدانید دقیقاً چه چیزی از محصول دریافت می کنید.

نکته: هر چهار برند «تراست»، «ارکه»، «باباریا» و «بالانس» از اشکال مختلف ویتامین E برای تثبیت و تثبیت ویتامین C استفاده می کنند.

 

سرم ویتامین C BALANCE

ما به شما توصیه می کنیم در لیست مواد تشکیل دهنده محصول به دنبال ویتامین C و E یا اسید ال اسکوربیک و توکوفرول باشید. ویتامین E ویتامین C را برای حداکثر محافظت از پوست تثبیت می کند.

 

3. غلظت ویتامین C

برای اینکه سرم ویتامین C عملکرد مطلوبی داشته باشد، باید با غلظتی بین 10 تا 20 درصد اسید ال اسکوربیک فرموله شود. به همین دلیل است که سرم آنتی اکسیدانی 10 درصد ممکن است برای افرادی که پوست حساسی دارند یا افرادی که تازه ویتامین C دارند، بهترین باشد.

بنابراین، احتمالاً به سرم ویتامین C با غلظت بالای 8 درصد نیاز دارید تا حداکثر اثربخشی را به دست آورید. و لازم به ذکر است که مصرف سرم ویتامین C با غلظت بیش از 20 درصد می تواند منجر به تحریک پوست شود و لزوماً مزایای یک محصول را افزایش نمی دهد.

نکته ویژه: در مورد مشتقات ویتامین C باید به این نکته توجه داشت که در تماس با پوست به آسکوربیک تبدیل می شوند و معادل یک به یک برای آنها وجود ندارد. به این معنی که اگر محصولی حاوی 5 درصد مشتقات اسید اسکوربیک باشد، 5 درصد آسکوربیک نمی شود. در واقع در تبدیل به شکل آسکوربیک مقدار آن کاهش می یابد. به عنوان مثال، یک مشتق 10٪ ممکن است فقط 3٪ اسید اسکوربیک به شما بدهد.

 

4. سطح pH ویتامین C

PH پایین یا اسیدی، حدود 4 یا کمتر، به پوست اجازه می دهد تا اسید ال اسکوربیک بیشتری جذب کند. از طرفی اگر PH سرم ویتامین C بیش از حد بالا باشد، پوست نمی تواند ویتامین C کافی دریافت کند و در نتیجه اثربخشی آن کاهش می یابد.

 

سرم ویتامین C ERIKEH

از آنجایی که در سرم ویتامین C نمی خواهیم به سرعت اکسید شود، کمترین سرعت اکسیداسیون را می توان در pH 3 مشاهده کرد که پایدارترین نوع ویتامین C است. افزایش pH به 5 نیز باعث افزایش سرعت اکسیداسیون می شود. ضریب 2

نکته: PH هر چهار برند در محدوده 3.5-4 می باشد که PH مناسبی برای پایداری ویتامین C می باشد.

 

5. اهمیت هم افزایی مواد در سرم ویتامین C

ویتامین C به خودی خود بسیار مؤثر است، اما تحقیقات نشان داده است که توانایی آن در مبارزه با رادیکال های آزاد و پایداری آن در حضور سایر آنتی اکسیدان ها از جمله اسید فرولیک، فلورتین و ویتامین E افزایش می یابد.

از سوی دیگر، مصرف ویتامین C باعث خشکی پوست می شود. بنابراین، یک سرم خوب باید حاوی برخی مواد آبرسان یا مرطوب کننده باشد. سرم ویتامین C همراه با آنتی اکسیدان ها و مرطوب کننده ها باید برای افزایش تولید کلاژن یا حاوی اسیدهای آمینه برای افزایش تولید کلاژن فرموله شود.

همچنین، در بهترین حالت، سرم ویتامین C باید حاوی:

نیاسینامید برای تقویت سد پوستی
اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان برای کاهش هایپرپیگمانتاسیون و چین و چروک.
نکته: همانطور که گفتیم هر چهار برند از اشکال مختلف ویتامین E برای پایداری استفاده کرده اند. بنابراین: «اریک»، «باباریا» و «بالانس» از گلیسیرین و روی PCA برای هیدراتاسیون استفاده کرده اند. و برند «تراست» از PCA کلسیم، PCA پتاسیم و PCA سدیم برای هیدراتاسیون عمیق استفاده کرده است.

در بین این برندها، تراست تنها محصولی است که حاوی نیاسینامید برای تقویت سد پوستی است و حاوی اسیدهای آمینه مختلف مانند آلانین، پرولین، آرژنین، هیستیدین و … برای کاهش لک و چین و چروک پوست است.

6. بسته بندی سرم ویتامین C

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی در نظر گرفته می شود، اما سرم حاوی اسید ال اسکوربیک یا مشتقات آن باید از قرار گرفتن در معرض نور و هوا محافظت شود تا قدرت خود را حفظ کند. همچنین، هنگام انتخاب یک سرم، باید به دنبال محصولی باشید که در یک بطری شیشه ای مات تیره عرضه شود تا تخریب آن به حداقل برسد.

نکته: در بین چهار برند مورد مقایسه، تنها برند «تراست» از بهترین و مات ترین شیشه برای به حداقل رساندن آسیب استفاده کرده است.

 

7. نحوه پخش سرم ویتامین C روی پوست

سرم ها گران هستند زیرا مولکول های کوچک و غنی از مواد موثر هستند. همچنین در حجم کم تولید می شوند و استفاده حداکثری از آنها بسیار مهم است.

توجه: برند “اریکه” به صورت اسپری بوده و ممکن است در حین استفاده هدر برود و “باباریا” حاوی 5 ویال 2 میلی لیتری است که مصرف آن تا 24 ساعت پس از باز کردن ویال و با توجه به میزان مصرف توصیه می شود. از اکسیداسیون ویتامین C در هوا و نیازهای متفاوت هر فرد به مقادیر مختلف ویتامین C، این دو شکل از محصول چندان مقرون به صرفه نیستند.

اما برندهای «تراست» و «بالانس» به صورت قطره چکان تولید می شوند و بر اساس نیاز هر فرد روی صورت قرار می گیرند. علاوه بر این، برند تراست عمداً برای پوشاندن حداکثر پوست با حداقل مقدار سبک‌تر است و از نظر اقتصادی توجیه‌پذیرترین برند محسوب می‌شود.

 

8. قیمت سرم ویتامین C

با توجه به اهمیت کیفیت سرم ویتامین C، پرداخت هزینه مناسب برای یک نوع باکیفیت واقعا ارزشش را دارد. همچنین باید در نظر داشت که استفاده از یک سرم غیر اصل با ترکیبات ناشناخته می تواند هزینه های بیشتری را در قالب تحریک و واکنش های پوستی ناخواسته برای مصرف کننده به همراه داشته باشد.

توجه: با توجه به موارد مطرح شده و قیمت سرم های ویتامین C این چهار برند در بازار ایران، برند Trust بهترین گزینه روی میز چه از نظر کیفیت و چه از نظر قیمت می باشد.

 

از سرم ویتامین C چه انتظاری دارید؟

 

سرم ویتامین سی

با توجه به مطالب فوق، به طور خلاصه می توان گفت که چه انتظاراتی از یک ویتامین C با کیفیت بالا داریم:

حاوی اسیدهای آمینه برای افزایش تولید کلاژن.
علاوه بر خاصیت روشن کنندگی و صاف کنندگی، خاصیت آبرسانی به پوست را نیز دارد.
با وجود فواید فرمولاسیون مناسب، باید قیمت مناسبی نیز داشته باشد.
می تواند لکه های تیره و هایپرپیگمانتاسیون را محو کند.
از پوست در برابر عوامل استرس زای محیطی مانند آسیب UVA/UVB محافظت کنید.
برای کاهش هایپرپیگمانتاسیون و چین و چروک، حاوی اسیدهای آمینه و آنتی اکسیدان ها باشد.
بافت سبکی دارد که به سرعت جذب پوست می شود.
فرموله شده با فرم پایدار ویتامین C.
برای بهره مندی از حداکثر قدرت، کپسول ویتامین C داشته باشید.
با مواد ضد نور بسته بندی شود.
طراحی شده برای نفوذ عمیق به پوست با حداکثر اثربخشی.
حاوی آنتی اکسیدان ویتامین E
حاوی نیاسینامید برای تقویت سد پوستی.
فرموله شده برای افزایش تولید کلاژن.
مقرون به صرفه باشد.
توجه: تمامی ویژگی های فوق در سرم ویتامین C Trust وجود دارد.

از سرم ویتامین C چه انتظاری باید داشته باشیم؟
آنچه نباید از سرم ویتامین C انتظار داشته باشید به شرح زیر است:

فرمولاسیون آن به گونه ای است که به سرعت اکسید می شود.
گران باشد
بعد از استفاده روی پوست احساس سفت شدن نمی کند.
بافت کمی چسبنده است.
حاوی رایحه های اضافه شده
حاوی سیلیکون بوده و سریع جذب نمی شود.

توجه: یک محصول باید با دقت فرموله شود تا بتواند به اندازه کافی به پوست برسد. بخشی از برتری فرمول سرم ویتامین C Trust نسبت به سایر برندها سطح pH بهتر است. از طرفی به دلیل وجود نیاسینامید، این سرم می تواند ویتامین C را بدون ایجاد اختلال در سد محافظ پوست از طریق لایه های بالایی منتقل کند. همچنین عاری از عطر، پارابن، روغن های معدنی و رنگ های مصنوعی است، بنابراین پوست شما را تحریک نمی کند و باعث ایجاد جوش های ناخواسته نمی شود.

 

سرم ویتامین C برنده مسابقه است!

ویتامین C به عنوان یکی از قوی ترین مواد شناخته شده در مراقبت از پوست، می تواند التهاب پوست را کاهش دهد، با آسیب رادیکال های آزاد مبارزه کند، خطوط ریز و چین و چروک را کاهش دهد و ظاهر تغییر رنگ و لکه های تیره را کاهش دهد. پوست را روشن کنید. و از آنجایی که ویتامین C عنصری ناپایدار محسوب می شود، یافتن سرم هایی با فرمول مناسب برای بهره مندی از تمام فواید آن چندان آسان نخواهد بود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *