کرست خوب برای شما

در مقالات قبلی بررسی شد که بسیاری از دختر خانوم ها و خانوم ها به سوتین های خود اهمیت نمیدهند! و این رفتار دلیلی ندارد بجز اینکه سوتین یک لباس زیر محسوب شده و قابل دیدن نیست ، این عدم توجه تا جایی پیش خواهد رفت که حتی اقدام به پوشیدن سوتین های پاره نیز میکنند.

سایز سوتین

اما در نظر داشته باشید که یک کرست خوب میتونه سینه های شما را مثل سینه های بازیگران هالیوودی کنه! همچنین از نقش یک کرست مناسب برای دختر خانوم ها در سلامتی سینه ها و فرم دادن به سینه ها غافل نشید.

معمولا کرست خوب از نظر جنس و پارچه باید بسیار نرم و لطیف باشد و دارای بند هایی تا حد امکان نازک و مستحکم. طراحی و دوخت یک کرست خوب باید طوری باشد که در صورت استفاده ردی روی پستان ها بجای نگذارد و دارای قابلیت تهویه هوا از روزنه های پیش بینی شده در روی سطح خود را داشته باشد، تا به پستان ها فشار بیش از حد وارد نکند و باعث عرق سوز شدن آنها نشود.  اصولاً بهتر است از کرستهای نخی و پنبه ای و کمتر از جنس پلی استر و پلاستیک استفاده نمود که قابلیت عرق گیری و خنک نگه داشتن پستانها را به خوبی دارا می باشند.

همواره این مطلب را مد نظر قرار دهید که زیبایی و ظاهر یک کرست مناسب باید در درجه ی دوم اهمیت قرار گیرد.

قاعدتا مهم ترین فاکتور در انتخاب یک کرست مناسب اندازه آن است، کرست باید به گونه ای باشد تا پستان ها را کاملا در بر گرفته به گونه ای که نه خیلی تنگ باشد که فشاری به پستانها وارد کند و نه خیلی گشاد باشد که پستانها در آن بازی کنند.

 

مهمترین دلایل استفاده از کرست عبارتند از:

۱. محافظت و مراقبت از پستانها
۲. قرار گرفتن پستانها در وضعیت تعادل و مقابله با افتادگی و آویزان شدن آنها
۳. ثابت نگه داشتن پستانها در هنگام راه رفتن و دویدن
۴. تناسب و شکل دهی به پستانها
۵. پوشاندن پستانها از دید افراد

 

بیشترین فروش لباس زیر در..

چند وقت قبل در یاهو به مقاله جالبی برخوردم که بد ندیدم تا برای شما خوانندگان بخش مجله فروشگاه لباس زیر مای استور نیز ترجمه مختصری از آن را بگذارم

CARINE GILSON

بیشترین خرید و فروش لباس زیر با فروش  ۱۵۶ هزار لباس زیر زنانه اختصاص دارد به زنان انگلیس و این در حالی است که حتی نصف آن را نیز استفاده نمیکنند! جالب اینجاست که بدانید خرید این نوع لباس ها بدون توجه به سایز و شکل ظاهری بوده و فقط حرص خرید لباس دارند.

طبق تحقیقات به عمل آمده ۱۵۶ میلیون از لباسهای زیر در بریتانیا هدر رفته و بدون استفاده مانده است.
در یک نظر سنجی که از ۲۰۰ زن بریتانیایی صورت گرفت معلوم شد که بیش از نیمی از لباسهای زیری که خریده اند بلا استفاده مانده است.
دلیل بیش از نیمی از این استفاده نکردنها راحت نبودن لباس و یا سایز نبودن آنها عنوان شده است.
نکته جالب اینجاست که یک دهم این زنان هنوز سایز واقعی خود را نمیدانند.

سایز سینه بند

شاید بسیاری از خانم ها سایز مناسب سوتین برای خود را نمیدانند و همواره از سوتین هایی نامناسب استفاده میکنند که اکثرا باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل:

شل شدن و افتادگی سینه

ایجاد قوز و کمر درد

گرفتگی ماهیچه های گردن و دوش

میگردد که میتواند تبدیل به دشمنی برای هریک از بانوان باشد.

درکل سایز سوتین توسط دو بخش مشخص میگردد:

۱- بندی که دور کمر قرار دارد و دارای گیره است

۲- حرفی لاتین که اندازه کاسه ی سوتین را نشان میدهد.

خیلی ها فکر میکنند محاسبه سایز سوتین کار بسیار دشواریست! اما شما تنها با یک متر معمولی و یک آینه میتوانید سایز سینه های خود را گرفته تا سوتین منطبق و مناسب با آن را انتخاب کنید.

مرحله اول اندازه گیری سایز سوتین:

سایز سوتین

برای شروع لازم است حتما بدون لباس یا با یک لباس بسیار نازک و پارچه ای به کمک آینه یا شخصی که به شما کمک میکند اقدام نمایید. حالا در مقابل آینه یا آن فرد به طوری که دستها موازی و چسبیده به بدن قرار دارند قرار بگیرد.

مرحله دوم اندازه گیری دور سینه:

این اندازه گیری همان اندازه گیری محیط قفسه ی سینه ی شماست که در بسیار از جاها از آن به عنوان سایز سینه ها نیز یاد میشود.این اندازه گیری نیازمند اندازه گیری قسمت بالایی و پایینی پستان هاست. هرکدام از این اعداد دارای دقت بالایی هستند و میتوانید سایز را با استفاده از یکی از آنها و یا با میانگین آنها محاسبه کنید.

محاسبه ی اندازه ی بالایی

متر پارچه ای را دور تا دور بدن قرار دهید (در بالای پستانها در محل زیر بغل) و اندازه ی محیط بدست آمده را با عنوان سایز قسمت بالایی سینه یادداشت کنید. دقت داشته باشید که متر نباید شل و یا بیش از حد کشیده شده باشد و باید کاملا با پوست بدن در تماس باشد. در صورتی که عدد غیرصحیح (برای مثال اعشاری مثل ۸۵.۳) بدست آوردید، آن را به نزدیک ترین عدد صحیح گرد کنید (برای مثال عدد ۸۵.۳ را عدد ۸۵ درنظر بگیرید).

فرمول اندازه گیری سوتین

اندازه گیری سایز سینه

در تصویر فوق، محل محاسبه ی اندازه ی قسمت بالایی سینه با عدد ۱ مشخص شده است.

با توجه به اینکه سایزبندی سوتین بر اساس استانداردهای اروپایی و بین الملل تعیین میشوند بهتر است از واحد اینچ (Inch) بجای سانتی متر استفاده کنید.

محاسبه ی اندازه ی پایینی

بار دیگر متر پارچه ای را دور بدن خود و اینبار زیر پستان قرار دهید. در تصویر بالا محل صحیح اندازه گیری با عدد ۲ مشخص شده است. اگر عدد بدست آمده یک عدد صحیح است ۴ اینچ (معادل ۱۰.۲ سانتی متر) به آن اضافه کنید و اگر عدد بدست آمده یک عدد اعشاری است ۵ اینچ (معادل ۱۲.۷ سانتی متر) به آن بیافزایید. برای مثال اگر پس از اندازه گیری، مقدار بدست آمده ۲۸ اینچ (۷۱.۱ سانتیمتر) بود باید ۴ اینچ به آن اضافه کنید که میشود ۳۲ اینچ (۸۱.۳ سانتی متر) و این همان سایز سینه ی شماست. (سایز ۳۲) این عدد (عدد بدست آمده) را یادداشت کنید.

مرحله سوم اندازه گیری سایز کاسه یا سایز Cup

برای اندازه گیری سایز کاسه (یا همان سایز کاپ) باید دور سینه را در برجسته ترین نقطه ی آن که معمولا نوک سینه است اندازه بگیرید. سپس عدد حاصل را از عددی که در گام قبلی بدست آورده اید (سایز سینه) کم کنید.

محاسبه سایز سوتین

اندازه گیری برجسته ترین نقطه سینه

بنابراین، برای مثال اگر سایز محاسبه شده در این مرحله برابر ۳۴ اینچ (۸۶.۴ سانتیمتر) باشد و سایز محاسبه شده در گام قبلی ۳۲ اینچ (۸۱.۳ سانتیمتر) باشد، تفاضل این دو عدد برابر ۲ اینچ خواهد بود. حال میتوانید با استفاده از عدد بدست آمده و جدول زیر، سایز کاسه ی سوتین مناسب خود را بدست آورید:

۱ اینچ (۲.۵ سانتیمتر) : سایز کاپ A
۲ اینچ (۵.۱ سانتیمتر) : سایز کاپ B
۳ اینچ (۷.۶ سانتیمتر) : سایز کاپ C
۴ اینچ (۱۰.۲ سانتیمتر) : سایز کاپ D
۵ اینچ (۱۲.۷ سانتیمتر) : سایز کاپ E یا همان DD
۶ اینچ (۱۵.۲ سانتیمتر) : سایز کاپ F
۷ اینچ (۱۷.۸ سانتیمتر) : سایز کاپ G
بر اساس مثال قبلی، اختلاف بین دو سایز محاسبه شده ۲ اینچ بود، پس سایز کاپ معادل B خواهد بود و سایز سینه نیز در گام دوم محاسبه شده بود (عدد ۳۲) پس در مجموع سایز کلی به صورت ۳۲B خواهد بود. این عدد معمولا بر روی سوتین درج خواهد شد.

حال شما میتوانید به تنهایی و یا با کمک یکی از دوستانتان سایز درست خود را محاسبه کنید. گرچه این روش دقت بالایی دارد ولی ممکن است گاهی اوقات سوتینی که انتخاب میکنید دقیقا اندازه ی شما نباشد. این امر کاملا شایع است چرا که تمام شرکتها و تولیدی ها اندازه های استاندارد را در نظر نمیگیرند، به علاوه سایز سینه بند شما بر اساس فعالیتهای ورزشی، رژیم غذایی، افزایش سن و … تغییر میابد.

به یاد داشته باشید در افرادی که سایز کاسه بزرگ دارند (معمولا بزرگتر از سایز D)، ممکن است کمی تفاوت در سایز محاسبه شده و سایز واقعی وجود داشته باشد، در این خصوص و در مواردی که سایز انتخاب شده هنوز برای شما مناسب نیست میتوانید به نکات ذکر شده در مطلب “راهنمای انتخاب بهترین و مناسبترین سوتین” مراجعه کنید.

معرفی انواع سوتین

در کل دو نوع سوتین وجود دارد

۱- سوتین معمولی

۲ سوتین اسفنجی

انواع سوتین

سوتین های اسفنجی خود به دو نوع سوتین اسفنجی فشرده و سوتین اسفنجی جک دار تقسیم میشوند که در زیر به معرفی و توضیح هر مدل از این سوتینها خواهیم پرداخت:

سوتین معمولی: این سوتین یکی از راحت ترین انواع سوتینهاست که تنها از یک لایه  پارچه تشکیل شده و معمولا در برندهای معروفی چون MYLOVE/ velvet/ zevs/ KSBB قابل یافت است. مطمعنا هر خانمی که یکبار از این نوع سوتین ها استفاده کند پشیمان نخواهد شد.

سوتین اسفنجی فشرده: معمولا خانم هایی که دنبال نشان دادن اندامی خوش فرم تر هستند این نوع سوتین ها رو انتخاب میکنن . در واقع سوتین های اسنفجی فشرده به دلیل دارا بودن اسفنج فشرده و نازک بودن لایه ی اسفنجی شون تاثیری در سایز ندارن و تنها برای ایستایی بیشتر و بهتره که ازشون استفاده میشه. یک سری از اونها فنردار و یک سری شون بدون فنره که به جای فنر یک رشته نخ قیطونی جایگزین شده و باعث شده مشکل شستشو و در رفتگی ان از بین بره.

سوتین جک دار: این سری از سوتینها به دو گروه سوتین های جک دار با جک جمع که باعث میشن سینه های شما خوش فرم تر و بزرگتر نمایش داده بشن و همچنین بخاطر انحنای طرفین جک سوتین باعث از بین رفتن فاصله بین سینه ها میشه و سینه ها رو بالاتر و نزدیک به هم نگه میداره. این نوع سوتین های برای خانم هایی که میخوان فاصله ی بین سینه هاشون رو از بین ببرن و خانوم هایی که بر اثر شیر دادن  یا بالا رفتن سن دچار افتادگی سینه شدن مناسبه.

سوتین جک دار با جک پخش:جک پخش این نوع از سوتین باعث میشه اندام  یک یا دو سایزبزرگتر از حد معمول دیده شود و ان دسته از خانم هایی که مشکل کوچکی سینه دارن میتونن با استفاده از این نوع سوتین لذت داشتن اندامی زیبا رو تجربه کنن .

معروف ترین برند های لباس زیر زنانه

در این مطلب که در قسمت وبلاگ فروشگاه لباس زیر زنانه مای استور ارایه میگردد قصد معرفی برندهای برتر لباس زیر زنانه در جهان را داریم.

در واقع این درست است که لباس زیر هیچ گاه دیده نمیشود اما یک لباس زیر مناسب و با کیفیت از نظر جنس و دوخت و زیبایی میتواند در فاکتورهای مهمی از جمله ایجاد اعتماد به نفس و سلامت روانی خانم ها تاثیر بسزایی داشته باشد. حتما هر خانم جوانی آرزوی داشتن حداقل یک دست از لباس های زیر معروف با برندهای زیر را دارد که در کنار تمامی فاکتورهای یاد شده چیزی فراتر از آن ها را نیز به او هدیه خواهد داد.

برند معروف لباس زیر CARINE GILSON

مؤسس این نام در بلژیک به دنیا آمد ولی این شرکت در پاریس تأسیس شد. Carine Gilson، این مؤسسه ی طراحی لباس زیر را در سال ۱۹۹۴ تأسیس و خیلی زود، راه خود را به سوی شهرت و موفقیت باز کرد. تخصص وی در لباس زیرهای با کیفیت دست ساز است. هر کدام از آن لباس ها با لطیف ترین پارچه های ابریشمی، توری و یا ترکیب آن ها دوخته می شود و در رنگ های مختلفی مانند فیروزه ای، هلویی و … ارائه می شود.

CARINE GILSON

 

 

لباس زیر GUIA LA BRUNA

Guia هنگامی که در پاریس مشغول تحصیل هنر بود، خلاقیت خود را کشف کرد و تصمیم گرفت که برند خود را بسازد. این بانوی خلّاق می خواست که محصولاتش ظاهری مدرن و در عین حال، قدیمی داشته باشد. بنابراین، از تور ها و بُرش های قدیمی استفاده کرد و ظاهری که ایجاد کرد، ظاهری جذّاب، لطیف، جوان و جالب بود. جنس پارچه های مورد استفاده توسط این برند از با کیفیت ترین پارچه هاست.

 

لباس زیر زنانه I.D. SARRIERI

این برند جزء برترین برندهای لباس زیر است. از سال ۲۰۰۲، برند I.D. Sarrieri به عنوان یکی از زیباترین و پُر فروش ترین برندها در پاریس شناخته شد. LuliaDobrin پُشت همه ی این خلاقیت هاست. این لباس زیرهای با کیفیت، در یک کارخانه یا ۵۵ سال تجربه در تولید لباس زیر، تولید می شود.

لباس زیر زنانه I.D. SARRIERI

 

 

برند لباس زیر دخترانه LA PERLA

این برند در ابتدا به خاطر شکم بندهای زنانه معروف شد. La Perla، سابقیه ای طولانی در تولید شکم بند های دست ساز دارد. نام این برند، از جعبه های جواهر که ئاخلشان با نخمل پوشیده می شد، گرفته شده است. اولین محصولات این برند در این صندوق ها ارائه می شد. بعدها، La Perla اولین مجموعه ی لباس زیر را تولید کرد.

برند لباس زیر LA PERLA

 

 

لباس زیر زنانه AGENT PROVOCATEUR

این برند، جذّاب ترین برند لباس های زیر است، اگرچه، لباس های گران قیمت تر از این برند نیز وجود دارد، ولی تولیدات این برند آن قدر زیباست که تمام توجه شما را به خودش جلب می کند. این برند، همچنین لباس شنا و عینک آفتابی نیز تولید می کند.

لباس زیر AGENT PROVOCATEUR

 

 

لباس زیر زنانه DAMARIS

خانم Damaris Evans هنگامی که علاقه ی خود به تولید لباس زیر را کشف کرد، تنها ۲۵ سال داشت. او کار خود را بر روی میز آشپزخانه ی خود و با یک وام ۵۰۰۰ پوندی شروع کرد. او از همان ابتدا، برترین فروشگاه های لندن را هدف قرار داد و محصولاتش به یکی از پُر فروش ترین محصولات این فروشگاه ها تبدیل شد.

DAMARIS

 

 

برند FRANKLY DARLING

این برند بریتانیایی توسط خانم Deborah Sim در سال ۲۰۰۰ تأسیس و به برترین برند بریتانیا و یکی از برترین برندهای جهان تبدیل شد. وی می خواست که طرح های او زیبا و بریتانیایی باشد. درست است که فعالیت این برند کمی آهسته است، ولی پرچمدار موج بعدی لباس های زیر در بریتانیا خواهد بود.

برند FRANKLY DARLING

 

برند RAVAGE

این برند، کار خود را از یک فروشگاه به نام LET’S GO آغاز کرد. محصولات این برند همه جا در دسترس نیست، ولی چون در همه نوع طرح و شکل و سایزی ارائه می شود، هر خانمی که محصولاتش را می خرد، به راحتی معتاد آن ها می شود. یکی دیگر از دلایل موفقیت این برند این است که برای همه ی خانم ها با هر سایز و شکل بدنی، لباس زیر تولید می کند.

برند RAVAGE

 

 

لباس زیر زنانه VICTORIA’S SECRET

احتمالاً کسی نیست که این نام را نشنیده باشد. این برند، یکی از موفق ترین برندهای لباس زیر در دنیاست که محصولات خود را از لطیف ترین و با کیفیت ترین پارچه ها تولید می کند. Victoria’s Secret ، یکی از برندهای مورد توجه خانم های جوان است و هر خانم زیبایی، دوست دارد که حداقل، یک دست از این لباس ها داشته باشد.

برند VICTORIA’S SECRET

 

برند VAGIN POUVOIR

درست است که این برند اکنون تعطیل شده است، ولی در زمان خود نماد کلاس بود. لباس زیر های این برند از لطیف ترین پارچه های ممکن دوخته می شد و تقاضای زیادی در بریتانیا و پاریس داشت. تنها رقیب این برند، Victoria’s Secret بود، ولی همه ی چیزهای خوب، پایانی دارند و این برند نیز از این قاعده مستثنی نبود.

برند VAGIN POUVOIR