لباس زیر باستان (زیر جامه)

هدف این مقاله آشنایی شما با تاریخچه بوجود آمدن زیر جامه و اهمییت آن در نزد انسان از زمان باستان است .

زیر جامه(لباس زیر باستان) نزدیکترین جامه به پوست تن واز برخی لحاظ برانگیزاننده خواهش تن ودر برخی موارد نفرت انگیز هم متواند باشد.

به اتفاق خواهیم دید که چگونگی تحول در غرب و ایران از طریق پوششی که در زندگی روزانه  چندان به آن فکر نمی کنند میتوانیم به فراز و نشیب تمدن بشری پی برد.

مردم شناسان اعتقاد دارند که انسان نه از روی شرم ، بلکه از روی عقل نخستین زیر جامه را از برگ و پوست درختان و حیوانات برای حفظ آلت تناسلی از گزند سرما و باد و گرما ، نور آفتاب برای خود فراهم آورد.

با این وجود زیر جامه تنها پوشش انسان بود که با پیدایش تمدن و جامه پارچه ای آنجه را که زیر جامه میپوشیدند به زیر جامه مبدل گشت.

در تمدن مصر باستان کاهنان و شاهزادگان و فراعنه ، دو پیشبند نخی روی هم که اولی به تن نزدیک بود و دومی که روی آن می آمد بهمراه نقش ونگار آن ها را از هم متمایز می کرد ، زنان درباری مصر هم که خیلی به لباس خود اهمییت می دادند سینه و عورتشان را با پارچه می پوشانیدند وبا لباس آراسته و پیرایه دار ، خود را ممتاز جلوه می دادند.

زنان یونانی که به لباس زیر بخوص سینه بند علاقه زیادی داشتند و با پارچه و چرم پستان هایشان را می پوشانیدند . سینه بند ها را استروفیوم(strophiam) میخاندند نخی داشت که سینه گره زده می شد تا پستانشان  برجسته و زیبا تر به نظر آید.

در ایران باستان هم از این نوع لباس استفاده می شد که برجستگی پستان هایشان زیباتر جلوه دهد و به معنای دیگر به زیبایی کمال مطلوب نزدیک شوند.

-( در ایران باستان به زنی زیبا گفته می شد که بلند بالا و سفید رو و پستانهایش برجسته تر بود که به زیبایی کمال مطوب می گفتند)

زتان رومی مه رسم سینه بند را از زنان یونانی و ایرانی گرفتند ، تکه پارچه ای هم به عورتشان می بستند که از پس و پیش آنقدر بالا می کشیدند تا عورت و باسنشان  پوشانیده شود ودر آخر آن را با لیفه بر کمر می بستند ، این پوشش که بنام  سوبلیگاکولوم (Subligaculum) خوانده می شد در روزگار ما شباهت بسیار زیادی یه بیکینی دارد ودر زمان ورزش  این دو رخت زیر را عریان می کردند ودر اوقات دیکر زیر دامن  که به آن تونیکا(tunika) گفته می شد را می پوشیدند.

تونیکا مهمترین جامه زنان و مردان رومی بود که در واقع ردایی بلند که پیش از آن که زیر جامه باب شود مورد استفاده زنان و هم مردان قرار می گرفت.

توگا (Toga) هم دامن ردای مردانه چین‌دار بود. به زودی مردان رومی هم بر گرته‌ی زیرجامه‌ی زنان زیرجامه‌ای برای خود فراهم آوردند. از آن پس بود که زیرجامه‌ی مردانه در غرب مرسوم شد.

فواید رابطه جنسی سالم زناشوئی

۱- از بین رفتن استرس در انسان

۲٫ ایمنی بدن به مقدار زیادی افزایش پیدا میکند

۳٫ سوخت و ساز بدن بیشتر میشود

۴٫ موجب سلامت قلب میشود

۵٫ تقویت اعتماد به نفس

۶٫ سلامت و بهبود روابط عاطفی

۷٫ روابط زناشوئی موجب کاهش درد میشود

۸٫ رابطه زناشویی خطر سرطان پروستات را کاهش میدهد

۹٫ رابطه جنسی ماهیچه های لگن در زنان را تقویت میکند

۱۰٫ خواب شما با رابطه جنسی تنظیم می شود

خانمها: برای همسر خود جاذبه جنسی داشته باشید

زمانی که رابطه شما با همسرتان قدری پایدارتر می شود، و زندگی مشترکتان را در کنار یکدیگر شروع می کنید با مشاهده ی کارهای رمانتیک از جانب آقا واقعاً هیجان زده می شوید، آیا اینطور نیست؟ ممکن است همسرتان در قبال شما کارهای رمانتیک بسیار زیادی را انجام دهد؛ به عنوان مثال برایتان گل هدیه بیاورد، یک جعبه شکلات برایتان بخرد و در یک شام رویایی برایتان شمع روشن کند. همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا شما را بیش از پیش دوست داشته باشید. خوب درست است؛ اما چه اتفاقی می افتد زمانیکه همه این سورپرایزها بعد از مدت زمانی نزدیک به یک سال فروکش می کند؟ آقا خسته از سر کار به خانه باز می گردد و فوراً به خواب میرود. اصلاً متوجه نیست که شما هم وجود دارید! اما این مطلب می تواند یک پیام هشدار به شما باشد که بیش از پیش در کار های شخصی خودتان غوطه ور نشوید. این زمان موقعی است که شما باید با کارهایی که انجام می دهید، جذابیت جنسی خود را بیش از پیش افزایش دهید.

تاثیر لباس زنان در روابط جنسی (مهم)

۱٫استفاده از پارچه های نخی و سبک.

۲٫استفاده از رنگهای روشن و متنوع (سفید،زرد،قرمز،سبز،آبی و…)جهت ایجاد روحیه شاداب و با نشاط در خود و همسرتان.

۳٫ لباسهایی که در دوختشان از پارچه کمتری استفاده شده تا نمایشگر زیبائیهای بدن زن باشد.

۴٫سعی کنید لباسهایی دوخت کمتری در آنها به کار رفته باشد انتخاب کنید.

۵٫در طول روز و ساعاتی که معمولا مردها در خانه نیستند بهتر است هر زنی لباسی را بپوشد که تنها باب میل خود اوست.

۶٫برای ایجاد روحیه رضایتمندی از تن خود زن لباسهای آزاد و یا لباسهای بدن نما که کمتر بدن زن را می پوشاند بسیار موثر می باشد.

۷٫پوشیدگی بدن زن زمانی باعث ایجاد جذابیت و کنجکاوی همسر می شود که لباسی زیبا زیبائیهای بدن را پوشانده باشد.

۸٫برهنگی کامل بدن زن بیشتر زمان قبل از شروع و یا هنگام انجام آمیزش دارای جذابیت است.

۹٫از لباسهای به ظاهر پوشاننده ولی تحریک کننده نگاه همسران، شامل لباسهای چاک دار، نازک، دارای تصاویر تحریک آمیز، نمایش دهنده بخشی از بدن است (لباسهای چشمک زن) استفاده کنید.

نکات بهداشتی در ارتباط با لباس زیر زنانه

۱-لباس زیر خود را از سایر لباسها و جدا از لباسهای زیر دیگران بشوئید.
۲-روزانه لباس زیر خود را عوض کنید.
۳-به هیچ وجه از لباس زیر غیر شخصی حتی نزدیکان استفاده نکنید.
۴-لباس زیر خود را حتما در آفتاب خشک کنید چرا که آفتاب بهترین ضدعفونی کننده است در صورت عدم امکان با اتوی داغ آنها را اتو کنید.
۵-بهتر است که لباس زیر به رنگ روشن-مخصوصا سفید- باشد تا تغییرات ترشحات به آسانی تشخیص داده شود.