کرست خوب برای شما

در مقالات قبلی بررسی شد که بسیاری از دختر خانوم ها و خانوم ها به سوتین های خود اهمیت نمیدهند! و این رفتار دلیلی ندارد بجز اینکه سوتین یک لباس زیر محسوب شده و قابل دیدن نیست ، این عدم توجه تا جایی پیش خواهد رفت که حتی اقدام به پوشیدن سوتین های پاره نیز میکنند.

سایز سوتین

اما در نظر داشته باشید که یک کرست خوب میتونه سینه های شما را مثل سینه های بازیگران هالیوودی کنه! همچنین از نقش یک کرست مناسب برای دختر خانوم ها در سلامتی سینه ها و فرم دادن به سینه ها غافل نشید.

معمولا کرست خوب از نظر جنس و پارچه باید بسیار نرم و لطیف باشد و دارای بند هایی تا حد امکان نازک و مستحکم. طراحی و دوخت یک کرست خوب باید طوری باشد که در صورت استفاده ردی روی پستان ها بجای نگذارد و دارای قابلیت تهویه هوا از روزنه های پیش بینی شده در روی سطح خود را داشته باشد، تا به پستان ها فشار بیش از حد وارد نکند و باعث عرق سوز شدن آنها نشود.  اصولاً بهتر است از کرستهای نخی و پنبه ای و کمتر از جنس پلی استر و پلاستیک استفاده نمود که قابلیت عرق گیری و خنک نگه داشتن پستانها را به خوبی دارا می باشند.

همواره این مطلب را مد نظر قرار دهید که زیبایی و ظاهر یک کرست مناسب باید در درجه ی دوم اهمیت قرار گیرد.

قاعدتا مهم ترین فاکتور در انتخاب یک کرست مناسب اندازه آن است، کرست باید به گونه ای باشد تا پستان ها را کاملا در بر گرفته به گونه ای که نه خیلی تنگ باشد که فشاری به پستانها وارد کند و نه خیلی گشاد باشد که پستانها در آن بازی کنند.

 

مهمترین دلایل استفاده از کرست عبارتند از:

۱. محافظت و مراقبت از پستانها
۲. قرار گرفتن پستانها در وضعیت تعادل و مقابله با افتادگی و آویزان شدن آنها
۳. ثابت نگه داشتن پستانها در هنگام راه رفتن و دویدن
۴. تناسب و شکل دهی به پستانها
۵. پوشاندن پستانها از دید افراد